У Києві зросла кількість хворих на пневмонію


 Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив під час онлайн прес-конференції.

За його словами, загалом у стаціонарах лікуються 307 хворих на пневмонію.

Медики пояснюють це тим, що з потеплінням люди масово виходять відпочивати на природу. І часто не бережуться. Тому я закликаю всіх уважно ставитися до свого здоров’я. Адже ослаблений імунітет робить людину вразливою до будь-яких захворювань. Зокрема, й до коронавірусу», – сказав Віталій Кличко.

Віталій Кличко нагадав, що сьогодні в Києві ПЛР-тести роблять не тільки людям з підозрою на коронавірус, а й усім хворим на пневмонію.

Він зазначив, що мобільні бригади медиків продовжують виїжджати до пацієнтів на відбір зразків для проведення тестів на коронавірус. Також відбирають та досліджують біоматеріал на ПЛР-тести в 4 комунальних закладах столиці. Та – в приватних лабораторіях і клініках, у деяких державних медустановах.

Зокрема, у «Київському міському лабораторному центрі МОЗ України» і комунальних закладах столиці протестували майже 24 700 людей.

Читайте також: Юрій Назаров про розумне місто: “21 століття для Києва почалося у 2016 році. До цього взагалі нічого не було”

Нагадаємо, в Україні на сьогоднішній день більше 20 тис. випадків COVID-19, смертність за добу  – найнижча з кінця квітня. У столиці виявили 47 хворих на коронавірус, одна людина померла. 

З 22 травня в Україні запроваджується адаптивний карантин. Це означає, що місцева влада в областях може пом’якшувати протиепідемічні обмеження з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності у регіоні одночасно трьох ознак:

  • інцидентність (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення). Має становити менше ніж 12 осіб на 100 тис. населення;
  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19. Потрібен показник менше ніж 50%;
  • середня кількість ПЛР-тестувань. Потрібно понад 12 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів.

Якщо перші два показники не перевищені, а третій не нижчий, пом’якшення відбуватимуться у 5 етапів – детальніше ми розповідали тут. Зокрема, Влада Київщини вже заявила, що поки не буде запроваджувати пом’якшення карантинних заходів, тому що один із необхідних чинників перевищує встановлений урядом показник. 

За показниками, що опублікував МОЗ, впровадження пом’якшень у Києві також під питанням.

Источник